Mustamäe tee algusse kavandatakse kaubanduskeskust

Tallinna linnavalitsus algatab detailplaneeringu, mis võimaldab Mustamäe tee algusse mahuka kaubanduskeskuse rajada.

Arendaja soovib rajada Kristiine linnaosas asuvale 3,55 ha suurusele maa-alale 2-korruselise kauplusehoone ja kuni 5 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega büroohoone. Detailplaneering hõlmab Mustamäe tee 10, 12, 12a ning Pirni tn 7a, 9, 9a ja 11a kinnistu.

Detailplaneeringu algatamise taotluse esitas Noda Properties OÜ. Planeeritav maa-ala asub Kristiine linnaosas Mustamäe tee ja Pirni tänava vahelisel alal. Maa-alal paikneb muuhulgas EKS Kaubamaja. Olemasolevad hooned kavandatakse likvideerida.

Detailplaneeringu algatamisettepanekus kavandatu on kooskõlas Tallinna üldplaneeringuga ning vastab Kristiine linnaosa üldplaneeringu eesmärkidele.

Kuna Mustamäe tee äärne on määratud magistraaltänavate ärivööndiks, sobib algatamisettepanekus kavandatu Mustamäe tee äärsesse tänavafronti. Kavandatav lahendus kaubanduskeskuse näol elavdab Mustamäe tee äärset hoonestust ning korrastab Mustamäe tee ja Pirni tänava vahelist ala.

Detailplaneeringu algatamisettepanekule lisatud planeeringu eskiislahenduse ja illustreeriva materjali on koostanud K-Projekt AS. Kristiine Linnaosa Valitsus korraldab peale algatamist detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse väljapaneku ja avaliku arutelu.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2022 Kinnisvara hindamise ABC