Mustamäel algas Tallinna esimese riigigümnaasiumi ehitus

TallinnTäna, 26. jaanuaril oli mul au asetada meie linnaosas, aadressil Akadeemia 25 Mustamäe riigigümnaasiumi nurgakivi. Tegemist on esimese riigigümnaasiumiga Tallinnas. 1080 õpilasele ning 120 õpetajale planeeritud koolihoone valmib selle aasta jooksul ning juba 2023. septembris algab õppetöö.

Mustamäe Riigigümnaasium on sündinud arhitektuurivõistluse võidutööst. Koolihoone arhitektuuriprojekti võidutöö kannab koondnime ’’hõbenool’’ ning selle autoriks on OÜ. Mustamäe riigigümnaasiumi peahoone on kujundatud nooljalt hõbedase kosmoselaeva laadis sõidukina, mis justkui hõljub esimese korruse sise- ja välismaastiku kohal. Hõbenooled (ajaloolised saksa võidusõiduautod) on olnud kiiruse ja täpsuse võrdkujuks, mida samal ajal iseloomustab nende alumiiniumikarva välimus. Projekti autorite sõnul aitab hõbenoole ideestik TalTechi ülikoolilinnaku ühe osana rajatava tehnika õppesuunaga Mustamäe riigigümnaasiumi juures rõhuda just tehnika põhiväärtustele – kiirusele, teravusele, täpsusele.

Arhitektide sõnul sulandub modernse välisilmega „hõbenool“ ümbritseva maastikuga: lähtuvalt Mustamäe ’’parklinna’’ visioonist on hoonete vaheline ruum kujundatud lopsaka ning kõigile linlastele avatud maastikuna, mis katab hoonetiibasid ühendavat galeriid ning jätkub sisemaastikuna sees.

Mustamäe Riigigümnaasiumi direktori Raino Liblika sõnul kooli omapäraks selle asukoht Taltechi linnakus, kus lisaks ülikoolile paikneb palju iduettevõtteid. See kõik annab tõuke kaasaegse õppekava kujundmaiseks koostöös teiste õppe- ja teadusasutustega.

Sellest, et Mustamäele tuleb uus tehnikasuunaga riigigümnaasium võidavad kõige rohkem loomulikult meie lapsed. Mida mitmekesisem on meie lastele kättesaadav haridusvõimaluste valik, kui nad saavad juba gümnaasiumi õppeastmes valida ja keskenduda neile enim huvipakkuvale suunale, seda paremini toetame nende arengut. Lisaks on see loomulikult suurepäraseks juubeliaasta kingituseks Mustamäele: linnaosa tähistab tänavu oma 60. juubelit ning Mustamäe aasta raames valmib Mustamäel mitte üks vaid koguni kolm suurt uut haridusobjekti: Mustamäe riigigümnaasium, Mustamäe Huvikool ja Rõõmupesa Lasteaed. Viimaste aastate arenguid vaadates võib täie kindlusega öelda, et vaatamata oma kõrgele eale, Mustamäe on muutumas väga kaasaegseks ja kiiresti arenevaks linnaosaks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal