NEWSEC nõustas 22 000 m² suuruse kaubanduskeskuse „Babilonas I” ostu Leedus

Üks enim tuntud kaubanduskeskus „Babilonas I” asukohaga Panevezys linnas, müüdi erainvestorile Pontos Group.

„Babilonas I” kaubanduskeskus on suurim ja edukaim ostukeskus Panevezyse piirkonnas. Kogu väljarenditav pindala on üle 22 tuh m² ning aastas külastab kaubanduskeskust 4.5 miljonit külastajat. See ühe-korruseline keskus esindab laia valikut rahvusvahelistelt brändidelt nagu New Yorker, United Colors of Benetton, JYSK, Deichman, Takko Fashion; ankurkliendiks on üks juhtivamaid supermarketi kette – Hyper Norfa. Panevezys on Leedus suuruselt viies ning seal elab üle 110 000 elaniku. Linn asub kahe üleeuroopalise transpordi arteri ristmikul, ühendades Balti regiooni teiste linnadega. Strateegiliselt soodne asukoht tõstab „Babilonas I” tähtsaimaks jaemüügi sihtkohaks antud piirkonnas.

-i tegevjuht Baltikumis, Ricardas Cepas rõhutab tehigu tähtsust kogu regioonis ning ütleb: „Balti riigid on ületanud majanduslanguse ja sisemise devalvatsiooni, mis viitab sellele, et ka Baltikumi kinnisvaraturg on tõusuteel – kinnisvara tehingute rahastamine on kättesaadav; ja investeeringute tasuvus on palju atraktiivsemad kui Skandinaavias; rahavoog ja üürilepingute sõlmimise tase on stabiilne või pigem tõusuteel võrreldes teiste riikidega. Leiame, et volatiilsus muude investeeringute vahel ja ebakindlus Eurotsooni tuleviku suhtes meelitab investoreid paigutama kapitali kindla rahavooga kinnisvarasse. Balti riigid tunduvad täna olevat ideaalne sihtkoht investeerimiseks, eeldusel et turutunnetus on olemas.”

Kaubanduskeskuse ostu-müügitehingu käigus omandas Pontos Group 100% aktsiaid Carpathian PLC-lt. Tehingu maksumus oli ligikaudu 24.1 miljonit eurot. Tehing toimub 07.12.2011.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC