Novembris tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus jätkus

StatistikaametTööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2015. aasta novembris võrreldes oktoobriga -0,3% ja võrreldes eelmise aasta novembriga -1,7%, teatab Statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas novembris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning mööblitootmises, samuti hindade tõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises.

2014. aasta novembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, kütteõlide ja toiduainete tootmises ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises, samuti hinnatõus elektroonikaseadmete tootmises ja mäetööstuses.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus tegevusala järgi, november 2015
Tegevusala EMTAK 2008 järgi November 2015 – oktoober 2015, % November 2015 – november 2014, %
KOKKU -0,3 -1,7
Töötlev tööstus 0,1 -1,5
Mäetööstus -0,2 3,8
Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine -4,6 -7,5
Veevarustus; kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus 0,0 0,1

Oktoobrikuu tööstustoodangu tootjahinnaindeksit on täpsustatud seoses ettevõtetelt laekunud andmetega.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2015. aasta novembris võrreldes oktoobriga -0,3% ja võrreldes 2014. aasta novembriga -3,6%.

Eelmise kuuga võrreldes langes novembris keskmisest enam elektrienergia, mööbli ja metallide hind, samas tõusis metsamaterjali, kummi- ja plasttoodete ning jookide hind.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2015. aasta novembris võrreldes oktoobriga -0,2% ja võrreldes 2014. aasta novembriga -4,4%.

Eelmise kuuga võrreldes langes novembris keskmisest enam elektrienergia, põllumajandussaaduste ja nahktoodete hind, samas tõusis naftasaaduste, rõivaesemete ja tekstiiltoodete hind.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 33 = 42

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!