Ober-Haus: hinnaindeks 02/2012

Ober-HausVõrreldes käesoleva aasta jaanuariga tõusis veebruaris keskmine korteri ruutmeetri hind Tallinnas 2% 1060-le eurole. Eelmise aasta sama ajaga võrreldes on keskmine ruutmeetri hind kasvanud 13,7%.

Linnaositi olid liikumised erisuunalised, Kesklinnas tõusis keskmine ruutmeetri hind 9%, samas suuremates äärelinna piirkondades Mustamäel ja Lasnamäel langes 6%. Viimase poole aasta jooksul on müügipakkumiste arv vähenenud kokku 10%, kuid uute korterite pakkumine on kasvutrendis. Ostjad on rohkem huvitatud Kesklinna piirkonnas paiknevatest väiksematest ja madalama kõrvalkuludega korteritest. Samuti huvitavad sellised korterid väikeinvestoreid.

Riia korterihinnad olid 2012. aasta veebruaris stabiilsed ning kesmine hind 969 EUR/m² ei muutunud. Võrreldes eelmise kuuga on suurenenud huvi uute projektide vastu. Ostjad tunnevad peamiselt huvi kahe- ja kolmetoaliste korterite vastu hinnatasemel 1150 EUR/m². Viimase 12ne kuu jooksul on korterite hinnad tõusnud 4,9%.

Peale neljakuist langust tõusid korterihinnad Vilniuses käesoleva aasta veebruaris 0,2%. Müügitehingute arv tõusis 2011. aastal võrreldes 2010. aastaga 5%. Viimase 12 kuu jooksul on keskmine hindade kasv olnud 1,5% ning keskmiseks ruutmeetri hinnaks on 1203 EUR/m².

Ober-Hausi Hinnaindeksi kalkuleerimise meetodid

Hinnaindeks baseerub Maa-ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid. Indeksi presenteerimise alguspunktiks on jaanuar 2004.

Lisadena graafikutes toodud pinnaühiku hinna muutus ei tähenda üheselt kõikide korterite ühtlast hinnaliikumist tervikuna, kuna keskmise arvutamisel ei ole tehingute struktuur kunagi ühesugune, vaid varieerub kuust kuusse.

Loe lähemalt: Ober-Hausi Balti riikide korterite hinnaindeks.

Rain Rätt
Analüütik

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

04.-12.10.2022 Kinnisvara täiendkoolitus