Ober-Haus: hinnaindeks 06/2011

Ober-Hausi Hinnaindeks juuni 2011Ober-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeks näitab, et 2011. aasta mais langes keskmine pinnaühiku hind võrreldes eelmise kuuga 4,1%, olles aprillis kasvanud 8,5%. Aprillis olid järsu tõusu põhjuseks üksikud Tallinna Kesklinnas turu keskmisest oluliselt kõrgema hinnaga toimunud tehingud. Kuna turg on suhteliselt õhuke, siis võib juba ainult paar tehingut statistikat oluliselt mõjutada.

Tallinnas langes mais võrreldes aprilliga keskmine ruutmeetri hind 2,3% (keskmine hind 1023,3 €/m²). Linnaositi oli suurim langus Kesklinna linnaosas, kus keskmine pinnaühiku hind oli 22% väiksem kui aprillis.

Tuleb märkida, et aprilli kõrgem pinnaühiku hind oli tingitud mõne üksiku tehingu oluliselt kõrgemast keskmistest hinnast ja selline hinna kõikumine ei näita Kesklinna korterituru trendi. Lasnamäe hinnad olid võrreldes aprilliga stabiilsed, Mustamäe keskmine ruutmeetri hind kasvas 8,4%. Ka Tartu keskmine ruutmeetri hind võrreldes eelmise kuuga ei muutunud.

12 piirkonna summeeritud korteriomandite tehingute arv kasvas mais aprilliga võrreldes 5%, toimus 640 tehingut. 2010. aasta maiga võrreldes on kaalutud keskmise pinnaühiku hind tõusnud indeksi järgi 6,1%, kuid on turu absoluutsest tipust 2007. aasta kevadel 40,6% madalam.

Ober-Hausi Hinnaindeksi kalkuleerimise meetodid

Hinnaindeks baseerub Maa-ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid. Indeksi presenteerimise alguspunktiks on jaanuar 2004.

Lisadena graafikutes toodud pinnaühiku hinna muutus ei tähenda üheselt kõikide korterite ühtlast hinnaliikumist tervikuna, kuna keskmise arvutamisel ei ole tehingute struktuur kunagi ühesugune, vaid varieerub kuust kuusse.

Rain Rätt
Analüütik

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika