Ober-Haus: Tartlased müüvad kõrgete kommunaalkuludega korterid maha

Ober-HausVõrreldes eelmise aasta kevadega on Tartus korterite tehingute arv, rahaline maht ja pinnaühiku hind mõõdukas tõusutrendis. Samas on alates käesoleva aasta algusest kasvanud müügipakkumiste hulk, kuigi korterite pakkumishindades viimase aasta jooksul olulist muutust ei ole.

Sarnaselt eramute ja kruntide turuga jätkub korterite hindade diferentseerumine täpsemast asukohast ja kvaliteedist lähtuvalt.

Keskmise tehingu- ja pinnaühiku hinnatõusu põhjuseks on eelkõige tehingud hinnatud asukohas paiknevate heas korras objektidega. Tartu korteriturul ei soovita üldjuhul osta halvas seisukorras ja olulisi investeeringuid nõudvaid elamispindu. Pakkumiste hulka on lähiperspektiivis suurendamas taas mitmed planeeritavad uute korterite arendusprojektid.

Vastupidiselt üldisele arvamusele ei ole vähemalt reaalsete tehingute baasil käesoleva aasta kevadel välismaalaste osakaal Tartu korteriturul kasvanud.

Varasemast enam on eelkõige Tartu kesklinnas ostjate jaoks oluliseks muutunud kindla parkimiskoha olemasolu korteri juures.

Tartu kesklinna piirkonnas on enamik tehinguid toimunud hinnavahemikus 800 – 1 300 €/m², äärelinnas 550 – 750 €/m².

Viimaste kuude jooksul on märgata trendi müüa tõenäoliselt kõrgete kommunaalkuludega korter ja osta linnalähedane elamiskõlbulik, kuid remontivajav eramu või aastaringselt kasutatav suvila.

Kuna üldine korteriturg sõltub siiski kohalikust tarbijast ja ostujõust, siis pakkusid potentsiaalsetele ostjatele huvi eelkõige odavama hinnaklassi korterid kesklinna läheduses, kuid märkimisväärne on endiselt huvi ka keskmisest oluliselt kallimate eksklusiivsete kesklinna korterite vastu.

Seoses euro tulekuga kasvasid paljude müüjate lootused sooritada tehing käesoleva aasta esimesel poolel oluliselt kõrgema hinnaga kui sügisel, kuid potentsiaalsed ostjad ei ole hinnatõusuga kaasa läinud ning enne tehingu sooritamist soovitakse järjest rohkem konsulteerida kinnisvaraturgu tundvate spetsialistidega.

Käesoleval aastal võivad eluasemeturgu hakata oluliselt mõjutama intressi- ja eluaseme sundkulutuste tõus.

Rain Rätt
Ober-Hausi Kinnisvara AS
Kinnisvarahindaja/Analüütik
rain.ratt@ober-haus.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 3 = 4

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!