Õismäe on mägedest soosituim

Õismäe, Mustamäe ja Lasnamäe elamurajoonide korteritega sooritatud tehingud moodustavad Tallinna kinnisvaraturu kõige aktiivsema ja paremini võrreldava osa. Tänu avardunud laenuvõimalustele ja elavnenud majandusele on neis piirkondades kahel viimasel aastal aset leidnud kiire hindade tõus.

Õismäe on kõrgemalt hinnatud tüüpelamute piirkondi. Selle põhjuseks on Õismäe suurem heakorrastatus ja rohelus võrreldes teiste Tallinna “mägede” ehk Lasnamäe ja Mustamäega.

Eelmise aasta alguses leidis aset vanemate paneelelamute osas nõudluse vähenemine ja hinnataseme alanemine. See oli tingitud vanematele elamutele väljastatavate laenude omafinantseeringu suurenemisest ja ajakirjandusest ilmunud artiklitest vanemate elamute ülehinnatuse teemadel. Käesolevaks hetkeks on hinnalangus möödanik -valdavalt on müügihinnad tõusnud langusperioodieelsele tasemele.

Enimnõutavamad on Õismäel remonditud, heas seisukorras korterid. Kapitaalset remonti vajavate korterite vastu on huvi väiksem. Piirkondadest on hinnatud Õismäe tee ääres siseringi ääres paiknevad viiekorruselised elamud. Hinnatud on ka tornelamutes paiknevad korterid. Vähem on hinnatud Astangu piirkonna korterid.

Mustamäe, Õismäe ja Lasnamäe piirkondade korterihinnad on ühtlustumas ja hinna määrab eelkõige konkreetse korteri seisukord ning elamu ja ümbruskonna heakord. Sellegi poolest on Õismäe korterid rajoonidest hinnatasemelt kõrgeimad, sest elamud on uuemad ja korterid on parema planeeringuga kui Mustamäel ning elukeskkond on turvalisem ja rohelisem kui Lasnamäel.

Õismäe renoveerimata korterite hinnad on olenevalt maja üldseisukorrast ja tüübist ning paiknevusest linnaosas olnud keskmiselt vahemikus 6500-8500 krooni/m². Remonditud, heas seisukorras korterite hinnad on olnud vastavalt vahemikus 7500-9500 krooni/m², erandjuhtudel on korterite hinnad olnud ka kõrgemad, kuid seda ainult eksklusiivsemate korterite puhul.

Korteri tüüpidest on turul reeglina nõutavaimad 1- ja 2-toalised korterid, mis on nii Õismäel kui ka teistel “mägedel” võrreldes 3-, ja enamatoaliste korteritega tunduvalt likviidsemad ja ühe ruutmeetri väärtuse kohta kõrgemas hinnaklassis.

ERI Kinnisvara prognoosib aastases perspektiivis, et Õismäe jääb endiselt soositud piirkonnaks. Kiire hinnatõus on lõppenud. Õismäe korterite hinnatõusuks võib vastavalt korteri ja hoone seisukorrale prognoosida 5-7%.

Õismäe korterite hinnad

Piirkond
m² hind
Märkused
Sisering
A
8000-9500
Vaiksem, vähem transpordimüra, tiik, nõutavam kui välisring
B
8000-9000
C
7500-8500
Välisring
A
8000-9000
Suurem mürafoon, väga nõutud on korterid 5-kordsetes majades
B
7500-8500
C
7000-8000
Järveotsa
A
8000-9000
Paikneb ühistranspordi peatustest ja kauplustest kaugemal, halb ligipääsetavus, Astangu naabrite halb maine
B
7500-8500
C
7000-8000
Astangu
A
7000-8000
Endise sõjaväelinnakuga kaasnev halvem imago, halb ühistranspordi ühendus ja ligipääsetavus, kole, rohelust pole, ehitatud töölistele
B
6500-7500
C
5500-7000
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.10.2021 Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt