Õismäele kavandatakse koolimaja asemele pallimängukeskust

Tallinn plaanib tee 130 kinnisasjale pallimängude keskuse rajada.

„Sellel linnale kuuluval kinnisasjal asus nüüdseks lammutatud amortiseerunud koolihoone,“ ütles abilinnapea . „Kavatseme kinnisasjale läbirääkimistega pakkumise korras hoonestusõiguse seada. Oleme seadnud eesmärgiks rajada kinnisasjale kinnine pallimängude keskus. Kava kohaselt peab pallimängukeskus muuhulgas sisaldama vähemalt ühte soojustatud liivaga rannapallimängude saali ning kuni 200 kohalist spordihostelit.“

vanema Marek Jürgensoni sõnul on väga tore, et tühjaks jäänud saab hoonestatud ja sinna rajatakse eelkõige noortele tegevust pakkuv pallimängude keskus.

„Varem käidi tühjana seisvas koolihoones vandaalitsemas. Tulevikus saavad aga paljud elanikud uues pallimängude keskuses sisukalt vaba aega veeta, harrastades seal hoopis pallimänge, “ ütles Jürgenson.

Hoonestusõiguse tingimuste kohaselt kohustub hoonestaja lõpetama ehitiste ehitustööd ja vormistama nende kasutusload hiljemalt 2018. aasta lõpuks.

„Praegu tegeleme hoonestusõiguse seadmise ettevalmistustega, hoonestaja leidmiseks kuulutatakse läbirääkimistega välja ilmselt oktoobri algul ning hoonestusõiguse seadmise sõlmitakse loodetavasti 2016. aasta algul,“ ütles Võrk.

Õismäe tee 130 kinnisasja pindala on 30 870 m2 ning sihtotstarve ühiskondlike ehitiste . Kinnistul asus nüüdseks lammutatud koolihoone, mis oli täielikult amortiseerunud ning kasutuskõlbmatu. säilitamine ei oleks olnud ei majanduslikult ega linnaruumi seisukohalt otstarbekas.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC