Peterburi tee 49b, Eolane elektroonikatehas valmib aasta lõpuks

Capital MillTallinnas Lasnamäel tegutsev Eesti üks suuremaid elektroonikatööstusi AS Eolane Tallinn kasvatas eelmisel aastal hüppeliselt käivet, tootmismahte ja eksporti ning lõi kolmandiku võrra uusi töökohti. Firma plaanib ka edaspidi hulga töökohti luua.

Eolane Tallinna juhatuse liikme Tuuli Trompi sõnul on täna Eestis suurim väljakutse sobiva tööjõu leidmine. „Kõrgtehnoloogiline tootmine vajab mitmekülgsete oskustega töötajaid, kelle leidmine on tihti keeruline. Seoses uude, suuremasse ja kaasaegsemasse tehasehoonesse kolimisega kavatseme veelgi laiendada tootmist ja luua lähiaastatel Lasnamäel juurde kuni 300 uut töökohta,“ lausus Tromp.

2018. aasta lõpuks kolib Eolane oma tootmise Tallinnas Peterburi teel asuvasse uude, kokku 11 000-ruutmeetrise pinnaga elektroonikatehasesse. Tehasehoone esimene, 6700-ruutmeetrine etapp valmib sügisel. Peterburi tee 49b hoone arhitekt on Tõnis Tarbe, ehitaja Tallinna Ehitustrust OÜ ja arendaja Capital Mill.

AS Eolane Tallinn on prantsuse päritolu Eolane kontserni suurim tütarettevõte, kelle 68 miljoni eurone käive moodustas mullu viiendiku kogu kontserni käibest. Lasnamäel toodetakse eriotstarbelisi sideseadmeid ja LED-valgusteid autotööstusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

78 − 71 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC