Pindi Indeks – suvi algas aktiivselt

Pindi KinnisvaraVõrreldes mullusega algas suvi kinnisvaraturul aktiivsemalt- korteriomandite tehinguid tehti 13% võrra rohkem.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et paraku on aktiivsuse kasvu taga ainult Tallinn ja Tartu. „Rahvastiku juurdevool pealinna pole peatunud ning ka Tartus käib vilgas kauplemine, muu Eesti kinnisvaraturg tiksub rahulikult omas rütmis juba mitmendat aastat,“ märkis ta.

Indeks langes juunis 2,4% võrra, tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks oli 1448 eurot ruutmeetri kohta. Mais oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1484 €/m².

Kui tänavu mais tehti indeksilinnades 1445 korteriomandi tehingut, siis juunis oli tehingute arv 1404. Võrdluseks- 2017. aasta juunis tehti indeksilinnades 1246 korteriomandi tehingut.

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2017 on indeks languses 5 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 132 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui kümne aastase ajaloo.

http://www.pindi.ee/2018/07/13/pindi-indeks-suvi-algas-aktiivselt/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

9 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC