Pindi Kinnisvara: Indeks keeras lõpuks tõusule

Pindi KinnisvaraKolm kuud järjest langenud, korterite ruutmeetrihinda seirav Pindi Indeks tõusis septembris 2,6% võrra, tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks oli 1389 eurot ruutmeetri kohta. Augustis oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1354 €/m².

Kui tänavu augustis tehti indeksilinnades 1305 korteriomandi tehingut, siis septembris oli tehingute arv 1249. Võrdluseks- 2017. aasta septembris tehti indeksilinnades 1378 korteriomandi tehingut.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et suurt arengut üheski piirkonnas polnud. „Tallinna tehingute osakaal veidi tõusis, teistes linnades tehingute arv langes ja see mõjutas ka kaalutud keskmist,“ märkis Sooman.

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2017 on indeks languses 9 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 123 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui kümne aastase ajaloo.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 29 = 39

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

Kinnisvara ABC