Pro Kapital: 2019. aasta esimese kvartali müügitulu kasvas aastaga 53% võrra 10,4 miljoni euroni

Pro Kapital alustas 2019. aastat tugevate tulemustega nii müügitulude kui brutokasumi osas. 2019. aasta esimese kvartali müügitulu oli 10,4 miljonit eurot, mis on võrreldes 6,8 miljoni eurose müügituluga möödunud aasta sama perioodil kasvanud  53% võrra.

Tulemust mõjutas oluliselt aktiivne müügitegevus nii Tallinnas valmivate Kristina Majade arendusprojektis kui ka River Breeze Residence’s Riias, kus kahe luksuskorteri müügituluks kujunes 2,4 miljonit eurot. Müügitulu sõltub elamukinnisvara valmimisest, kuna müügitulu kajastatakse peale notariaalsete müügilepingute allkirjastamist. Aktiivse müügitegevuse tulemusel kujunes aasta esimese kvartali ärikasumiks 2,6 miljonit eurot, võrreldes 0,7 miljonilise ärikasumiga 2018. aasta samal perioodil. Ärikasumi marginaal on aastaga kasvanud märkimisväärse 51% võrra. Positiivseid kvartalitulemusi mõjutas aga 1,7 miljoni euro suurune muutus T1 arendusega seotud intressikuludes. Selle tulemusel kujunes 2019. aasta esimese kvartali puhaskahjumiks 0,1 miljonit eurot, mis on samal tasemel 2018. aasta sama perioodiga.

Pro Kapital on alustanud või alustamas seitsme suurprojekti arendusega Tallinnas, Riias ning Vilniuses. T1 Mall of Tallinn katusel on avatud külastajatele kauaoodatud Vaateratas, mis on ainulaadne kogu Euroopas. Klientide seas kõrgelt hinnatud Kristiine City’s on valmimas Kristina Majade kümnest elumajast viimased kolm, millele on käimas aktiivne eelmüük. Käimas on ka Tallinna vanalinna piiril asuva, Kalaranna elamu- ning ärikvartali projekteerimistööd. Olgugi, et me ei ole veel alustanud ei ehituse ega müügiga, oleme tänaseks Kalaranna elupindadele kõrge huvi tõttu sõlminud 78 broneerimislepingut. Riias on üheaegselt käimas nii River Breeze Residence korterite müük kui kogu Kliversala kvartali, Tallinnas elamukvartali ning Brivibas ärikvartali projekteerimistööd. Vilniuses ootame pikisilmi vanalinna serval asuva elukvartali Šaltinių Namai Attico nelja valmimist ning tegeleme aktiivselt eelmüügiga.

Tegutseme stabiilsete müügitulude ja äritegevuse tulemuste kasvu nimel ka tulevastel perioodidel. Samal ajal püüame leida võimalusi finantskulude vähendamiseks läbi olemasolevate võlainstrumentide refinantseerimise.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC