Pro Kapital Grupp: AS Tallinna Moekombinaat saneerimiskava hindavad eksperdid

Pro Kapital3. aprillil 2020 teatas AS Pro Kapital Grupp (Pro Kapital) oma tütarettevõtte AS-i Tallinna Moekombinaat saneerimismenetluse algatamisest. Pro Kapital avaldas 7. mail 2020, et AS Tallinna Moekombinaat on esitanud oma võlausaldajatele vastuvõtmiseks saneerimiskava, esitades ka lühikese kokkuvõtte kavas rakendatavatest meetmetest.

Märkimisväärne enamus võlausaldajaid hääletas kava poolt. Saneerimiskava poolt hääletanud võlausaldajate nõuded polnud aga kava vastuvõtmiseks piisavad. 2. juunil 2020 esitas AS Tallinna Moekombinaat kohtule avalduse võlausaldajate poolt vastu võtmata jäänud saneerimiskava kinnitamiseks.

Kohus on otsustanud jätkata saneerimismenetlust ja nimetas saneerimiskava hindama kaks eksperti. Eksperdid peavad esitama oma arvamuse saneerimiskava osas hiljemalt 22. juuliks 2020. Saneerimiskava kinnitamise otsustab kohus hiljemalt 10. augustil 2020

Kohus võib saneerimiskava kinnitada, kui vähemalt üks ekspertidest leiab, et ettevõtte saneerimine on tõenäoliselt edukas. Kui kohus ei kinnita AS-i Tallinna Moekombinaat saneerimiskava, siis saneerimismenetlus lõpeb, kuid seda määrust on võimalik edasi kaevata.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC