Reinvest24: Kinnisvarainvestori plussid ja miinused

Reinvest24Investeerimine kinnisvarasse on maailma üks kõige põnevamaid ja kasumlikumaid investeeringuid. Kõik vajavad kohta, mida kutsuda koduks või kohta, kus teha äri. Seega loomulikult on nõudlus kinnisvara järele alati olemas. Kuna maailma rahvastik kasvab ligikaudu 83 miljoni võrra aastas on kinnisvara hinnad kahtlemata kasvamas. Kuid kinnisvarasse investeerimine hõlmab ka palju kapitali ja teadmisi.

Vaatame siis, mis on kinnisvarainvesteeringu plussid ja miinused ning uurime, mis on alternatiivid kinnisvarainvestorile.

Mis on kinnisvarainvestori plussid ja miinused?

Tihtipeale on kinnisvarasse investeerimise üks kõige suuremaid eeliseid see, et on olemas peaaegu tagatud kapitali kasv. See on põnev äri ja kõik kinnisvaraliigid on suurema osa ajast nõudluses. Aga nagu kõikide investeeringutega, tuleb arvestada mõningate negatiivsete külgede ja riskidega. Ükski investeering ei ole 100% garanteeritud, kuid kinnisvarainvesteeringud on kindlasti sellele lähedal.

Plussid:

  • Madalad riskid madala volatiilsusega
  • Igakuine rahavoog
  • Kapitali kasv
  • Kasumi suurendamise võimalused

Miinused:

  • Kõrge sisenemisbarjäär
  • Ressursimahukas ettevõtmine
  • Aeganõudev protsess

Positiivsed küljed

Kinnisvarainvesteeringutega kaasnevad madalad riskid madala volatiilsusega. Elamute ja muude kinnisvarainvesteeringute keskmine aastane tootlus on umbes 7,5%. Võrdluseks on S&P 500 Index’i keskmine aasta kasum viimase 10 aasta jooksul olnud ligikaudu 9,14%. Madal risk, kuid kõrge tasuga. Samuti saate nautida kasumit, kui on igakuine rahavoog valides investeerida üüripindadesse. Kas teadsite, et Eesti üüritulu on üks kõrgeimatest Euroopas?

Lisaks võite alati loota, et tekib kapitali kasv pikas perspektiivis. Kinnisvara hinnad tõusevad alati. See on fakt. Kinnisvara suurepärane eelis on see, et selle väärtus alati kasvab. Teil on ka kasumi suurendamise võimalused, kasutades finantsvõimendust. Te saate taotleda odavaid pangalaene ja krediiti, et osaliselt rahastada oma kinnisvarainvesteeringuid.

Negatiivsed pooled

Üks suurimaid miinuseid kinnisvara investeerimisel on kõrge sisenemisbarjäär. Kui tegemist on suurte arendusprojektidega, on see tavaliselt väga eksklusiivne mäng. Mida atraktiivsem on teatud kinnisvara, seda raskem on sellesse investeerida. Kinnisvarainvestoriks saamine on ka väga ressursimahukas ettevõtmine. Asi pole ainult rahas. Teil on vaja ka kinnisvaraekspertide, notarite ja ehitusfirmade toetust.

See energia, pingutus ja tööjõud, mis kinnisvarasse sisse läheb on tohutult suur. See on väga aeganõudev protsess. Peate otsima üürnikke, tähelepanu pöörama hooldusele ja teostama kõik vajalikud renoveerimistööd. Samuti peate pidama meeles kõiki juriidilisi küsimusi, sealhulgas lepingud, load, litsentsid ja vormid. Pole enam nii passiivne, eks ole?

Mis on teised variandid?

Nii et teile meeldib see mõte – saada kinnisvarainvestoriks, kuid eelpool mainitu paneb teid mõtlema, kas on veel mõni variant, mis ei sisalda nii palju (keerulisi) miinuseid. Teil on õigus, on ka teisi alternatiive, mis võimaldavad teil nautida investeerimise eeliseid ja samas vältida nende negatiivseid külgi.

Dividendiaktsiad

Kinnisvara investeerimine dividendiaktsiad

Dividendid võivad anda teile passiivse sissetuleku, kuid peate olema asjatundja. Selleks, et edukalt investeerida dividendiaktsiatesse, on vaja sügavat arusaamist turust ning lisaks ka keskmisest kõrgemat riskitaluvust.

Ühisrahastus

Ühisrahastus ehk crowdfunding on suurepärane võimalus investeerida mõnda suurde projekti koos teiste investorite abiga. Kui tegemist on kinnisvara ühisrahastusega, võite oodata head tulu, kuid teie risk on samuti suurem, kui klassikaliste kinnisvarainvesteeringute puhul. Paljud kinnisvara ühisrahastusplatvormid on tegelikult laenuvahendajad.

See tähendab, kui investeerite, et finantseerida mõnda kinnisvara arendusprojekti, siis tegelikult investeerite arendusega seotud ettevõtlusesse, mitte kinnisvaraobjekti. Lisaks on tavaliselt investeerimisperioodid fikseeritud ning lühiajaliste laenude puhul peate pidevalt olema kursis uute võimalustega, et tagada oma kapitalile pidev töö. See kõik hõlmab palju aega ja energiat, et teha uurimustööd ja olla teadlik.

Reinvest24

Reinvest24 on ainulaadne kinnisvara ühisrahastusplatvorm Euroopas. Meie platvorm ei vahenda tähtajaliseid laene. Selle asemel pakume kõigile võimalust investeerida atraktiivsetesse kinnisvara objektidesse, saades kasu samamoodi nagu omades osalust kinnisvaras endas. Me investeerime üüriobjektidesse eesmärgiga luua passiivne igakuine sissetulek kõikidele meie investoritele.

Võite saada kinnisvarainvestoriks investeerides alates 100 euro’st. Lisaks meie igakuise renditootluse passiivsele tulule, on teie investeeritud kapital otseselt seotud kinnisvara objektiga. See tähendab, et teenite kasumit ka kinnisvara väärtuse tõusust, mis kasvab nii ajas, kui ka arenduste teostamisel. Me ei sea investeeringule tähtaega, vaid anname investoritele vabaduse ise valida, millal või kas üldse soovib ta kinnisvaraobjektist väljuda. Oma osalus on võimalik müüa igal ajal meie järelturul.

Hakka kinnisvarainvestoriks juba täna!

Kinnisvarainvesteering on tulus ettevõtmine, aga see hõlmab palju higi ja pisaraid (ja ka kapitali). Hea uudis on see, et igalühel on võimalik saada kinnisvarainvestoriks ja nautida passiivset sissetulekut ilma suure kapitali ja vaevata. Tutvuge Reinvest24 põnevate kinnisvara objektidega ning alusta oma teekonda finantsvabaduse poole juba täna!

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC