Riigi Kinnisvara: 18. aprillil avatakse renoveeritud Eesti Vabariigi suursaatkonna hoone Moskvas

Riigi Kinnisvara / RKAS18. aprillil avatakse Vabariigi Presidendi osalusel pidulikult värskelt renoveeritud Eesti Vabariigi suursaatkonna hoone Moskvas.

2014-2019 viis Välisministeerium koostöös Riigi Kinnisvara ASi ning Inseneribüroo Teloraga läbi Eesti Vabariigi Moskva saatkonnahoone põhjalikud rekonstrueerimistööd.

Hoone peaprojekteerija on Innopolis Insenerid OÜ ning arhitektuurse ja sisearhitektuurse projekti autorid on KAOS Arhitektid, koosseisus Toomas Adrikorn, Margit Argus, Margit Aule ja Kaiko Kerdmann. Ehitustöid teostas Nordeo E AS. Projekti kogumaksumuseks kujunes 20 miljonit eurot.

Ehitustööde esimeses etapis rekonstrueeriti saatkonna konsulaadi ruumid ning elukorpus ning teise etapis hoone ajalooline osa. Tööde käigus korrastati ka saatkonna ajalooline mööbel SA Eesti Vabaõhumuuseum konserveerimis- ja digiteerimiskeskus Kanuti poolt.

Välisministeeriumi poolt korraldatud kunstikonkursi tulemusel hakkavad renoveeritud saatkonnahoonet kaunistama parimad näited kaasaegsest Eesti kunstist:

  • Laemaaling ajaloolise hoone fuajees, autor Jüri Kask ja kavand “Seos”;
  • Teos 5. korruse fuajees, autor Mall Nukke, kavand “Filmid”;
  • Teos nõupidamisruumi seinal, autor Tarrvi Laamann, kavand “Rahu ja armastus”.

Eesti esindus Moskvas on alates 1921. aastast tegutsenud ühes ja samas majas. Saatkonna hoone kujutab endast 1903. aastal arhitekt Aleksei Štšeglovi projekti järgi ehitatud varases juugendstiilis linnahäärberit, mis asub Moskva ajaloolises keskosas Malõi Kislovski ja Kalašnõi põiktänava vahelises kvartalis – Kremli, Arbati väljaku ja Konservatooriumi vahetus läheduses. Rikkalikult kaunistatud interjööris on näha eklektika ja vara-juugendlikke elemente: kristall-lühtrid, stukk-kaunistustega laed ja marmorkaminad. Kaheksakümnendatel aastatel ehitati juurde moodsamas võtmes külalistemaja, millest tänaseks on kujundatud töötajate eluruumid ja kus asub ka konsulaat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!