Riigi Kinnisvara Aktsiaselts plaanib Sikupilli keskuse naabrusse kuni 13-korruselist büroohoonet

Tallinna linnavalitsus arutab homsel istungil Sikupilli keskuse naabrusse kuni 13-korruselise büroohoone rajada võimaldava detailplaneeringu koostamise algatamist.

Tartu mnt 85 ja Lasnamäe tn 2 kinnistute detailplaneeringu koostamise eesmärk on luua võimalused Tartu mnt 85 kinnistul asuva 2-korruselise hoone katusekorruse väljaehitamiseks ja kinnistule ühe kuni 13-korruselise hoone ehitamiseks. 10-korruselise büroohoonega hoonestatud Lasnamäe tn 2 kinnistu on määratud planeeritava ala koosseisu, kuna kavas on lahendada ühine sissesõit Tartu mnt 85 ja Lasnamäe tn 2 kinnistutele Lasnamäe tänavalt, maapealne ja maa-alune parkimine ning kinnistute vahelise piiri muutmine.

Planeeritava maa-ala suurus on 1,65 ha. Planeeritav maa-ala asub Kesklinna linnaosa piiril Lasnamäe paeklindi serval, Ülemiste liiklussõlme naabruses.

Detailplaneeringu koostamisel tuleb arvestada vajadusega säilitada võimalikult autentselt ajalooline vanglahoone ja Tartu mnt poolne väravaga paekivimüür, Tartu mnt 85 kinnistule rajatava hoone esimese korruse tänavaga külgnevasse osasse tuleb planeerida äri- ja teenindusruumid ning kinnistu loodeosas asuv kõrghaljastus tuleb säilitada. Detailplaneeringu koostab Linnaruumi OÜ. Detailplaneeringu algatamise ettepaneku esitas Riigi Kinnisvara Aktsiaselts.

Lasnamäe Linnaosa Valitsus korraldab detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks väljapaneku ning avaliku arutelu.

Tartu mnt 85 ja Lasnamäe tn 2 kinnistu omanik on Riigi Kinnisvara Aktsiaselts. Tartu mnt 85 kinnistul paiknevad kaks haldushoonet ja garaaž ning Lasnamäe tn 2 kinnistul üks 10-korruseline büroohoone. Alale varem kehtestatud Lasnamäe tn 2 kinnistu detailplaneeringu alusel on kinnistule ehitatud 10-korruseline ärihoone ja algatatava detailplaneeringuga ei soovita Lasnamäe tn 2 kinnistu ehitusõigust suurendada.

Lasnamäe elamualade üldplaneeringu kohaselt on planeeritava maa-ala juhtotstarbeks määratud keskuse ala. Algatatav detailplaneering on Lasnamäe elamualade üldplaneeringuga kooskõlas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

5 + 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?