Rõivas: RKAS reageeris muutunud majanduskeskkonnale kiirelt ja paindlikult

8. aprillil kogunenud Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) nõukogu kiitis heaks ettevõtte 2009. aasta majandustulemused ning otsustas esitada majandusaasta aruande rahandusministrile kinnitamiseks.< ?

Kuuludes valitsussektori koosseisu, mõjutas RKAS rangelt piirangutest kinni pidades oma tegevusega  riigieelarve positsiooni positiivselt ning täitis seega üldkoosoleku poolt seatud eesmärgi.

RKASi ärikasum oli 2009. aastal 92,6 miljonit krooni. Ettevõtte puhaskasum oli 22,2 miljonit krooni, mis oli 67,7 miljoni krooni võrra vähem kui 2008. aastal. Kasumi vähenemise tingis suures osas varade 67,1 miljoni krooni ulatuses ümberhindamine.

Konsolideerimisgrupi üüritulu kokku oli 2009.aastal 219,5 miljonit krooni. Võrreldes eelarvega laekus üüritulu 33,1 miljoni krooni võrra kavandatust vähem, mis on eelkõige tingitud valitsussektori kärbete ja majandussurutise foonil pindade vabastamisest ning optimeerimisest.

Osutatud teenuste maht suurenes võrreldes 2008. aastaga 14,1 miljoni krooni võrra ja oli 58,3 miljonit krooni.

2009. aastal valmis kokku 4 uusehitust ja rekonstrueerimist: Tallinnas büroohoone aadressil Lasnamäe 2, politseihoone Kolde pst 65, büroohoone Lai 46 ning Viljandi Maagümnaasiumi algklasside hoone. Jätkati Koidula raudteepiirijaama rajamisega ning alustati Eesti Kohtuekspertiisi Instituudile uue hoone rajamisega. Kokku investeeriti 2009. aastal 559 miljonit krooni.< ?

RKAS-i nõukogu esimehe Taavi Rõivase sõnul saab tulemustega rahule jääda: „2009. aasta oli kõigi ettevõtete jaoks väljakutse. Seoses piiratud investeerimise võimega suutis RKAS paindlikult end ümber häälestada, hakates pakkuma aktiivsemalt näiteks projektijuhtimise teenust.“ Nõukogu esimees tõi esile veel ka märkimisväärse 18 protsendilise tegevus- ja palgakulude kokkuhoiu RKASis möödunud aastal.

„Eelmise aasta üks märgilise tähtsusega ettevõtmine oli kindlasti riigi kinnisvarainventuuri läbiviimine. Nüüd on oluliselt lihtsam ka riigil kinnisvarapoliitilisi otsuseid teha, kui me teame milline on tegelik olukord,” rõhutas Rõivas. „Esimeseks sammuks sealt edasi on riigile valitsemiseks mittevajaliku kinnisvara koondumine RKASi, pikemas vaates aga kogu riigi hoonestatud kinnisvara RKASile üleandmine“ selgitas ta.

„RKAS on võtnud enda kanda mitmete infosüsteemide arendamise ning on oluliselt panustanud  kaasaegsesse tehnoloogiasse  – kaugseire- ja juhtimise süsteemide rakendamisse, nö „Targa maja„ kontseptsiooni ning BIMi ehk ehituse infosüsteemi mudeli arendamisse. Kõik see aitab juba lähitulevikus kulusid paremini kontrolli all hoida.  Usun, et jätkatakse sama jõuliselt,“ avaldas Rõivas lootust.

RKAS omab ISO 9001:2000 kvaliteedijuhtimise sertifikaati ja alates 2009. aastast ka ISO 14001 keskkonnajuhtimise sertifikaati.

RKAS on 2001. aastal loodud Eesti Vabariigile kuuluv 1,5 miljardi krooni suuruse aktsiakapitaliga kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegelev ettevõte, mille aktsiad kuuluvad 100%-liselt Eesti Vabariigile. Aktsiaid valitseb Rahandusministeerium.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

61 − = 53

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.01.2022 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?