Sauel hakkab valmima hiiglaslik andmekeskus, hoone täiskõrguse saavutamist tähistati sarikatseremooniaga

Merko EhitusSauele rajatava regiooni suurima MCF andmekeskuse hoonekarbi ehitus on jõudnud lõpusirgele ning tellija tõi maja katuselt alla sarikapärja.

Merko Ehitus Eesti juhatuse liikme Veljo Viitmanni sõnul edeneb ehitus plaanipäraselt ja andmekeskuse hoonekarp valmib oktoobris. “Andmete hoidmiseks mõeldud hoone on kolmekihilisest raudbetoonist ning üliturvaline. Vahetult enne sarikapidu paigaldati viimased katusepaneelid ja hoone massiivsem osa on valmis. Hetkel toimub fassaadide sulgemine, misjärel jätkame töödega hoone sees,“ ütles Viitmann.

MCF andmekeskuse juhi Kert Everti sõnul hakkab hoone vastama ülikõrgele EN 50600 standardile, mida pole ühelgi teisel andmekeskusel Balti- ja Põhjamaades. “Andmed on uus kuld. Ja nagu kuld, vajavad need turvalist seifi,” ütles Evert.

“Kohe algab töö andmekeskuse sisseseade ja eriosadega. Näiteks tarnitakse generaatorid, mille võimsus katab terve linna energiavajaduse ning tellitud jahutussüsteem tuleb regiooni võimsaim ja keerukaim,” ütles Evert.

Baltimaade suurim andmekeskus valmib kolmes etapis. Esimene, 30 miljonit eurot maksev etapp hõlmab kolmekorruselist 14 500 ruutmeetri suurust hoonet, mis valmib 2021. aasta esimeses kvartalis.

Sauel asuvale krundile on planeeritud veel kaks sama suurt laiendust. Kokku mahutab andmekeskuse esimene etapp kuni 1100 seadmekappi 45 000 serveriga ning täismahus kompleks 3300 seadmekappi 135 000 serveriga.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC