Sõlmiti Narva linnuse rekonstrueerimise projekteerimisleping

jvr_etSA Narva Muuseum sõlmis arhitektuuribüroo JVR OÜ-ga projekteerimislepingu, mille järgi koostab JVR OÜ arhitektuurikonkursi võitnud ideekavandi „Kaks sõpra“ ehitusprojekti.

Lepingu alusel hakkab JVR OÜ teostama Narva linnuse rekonstrueeritavate ehitusobjektide projekteerimisel vajalikke töid ja teenuseid. Rekonstrueeritavate objektide hulka kuuluvad Konvendihoone, Kristrevalli bastion, läänehoov ja jalgteesild. Kivisaal ehk praegune muuseumi administratiivhoone lepingu alla ei kuulu. Projekteerijaid ootab ees suuremahuline töö, kuna tegemist on ajaloolise ja arhitektuurselt keerulise objektiga.

Pooled lepisid kokku, et Konvendihoone eelprojekt valmib juba 2015. aasta novembris. Konvendihoone rekonstrueerimise projekti rahastab Kultuuriministeerium ja võimalikult ka EAS 2014‒2020 SF regionaalarengu meetmetest programmist eraldatud vahendite abil. Hetkel ootab Narva Muuseum taotlusvooru avamist, et esitada sinna oma taotlus.

Kristervalli ja läänehoovi ehituseelprojekt valmib 2016. aasta aprillis. Seda rahastab Kultuuriministeerium ja võimalusel ka toetus Eesti-Venemaa piiriülese koostöö 2014‒2020 programmist.

Silla eelprojekti esitatakse 2016. aasta juulis. Riigihanget silla osas rahastatakse Kultuuriministeeriumi ja võimalikult ka EAS poolt 2014‒2020 SF regionaalarengu meetmetest programmi meetme „Ida-Virumaa linnapiirkondade jätkusuutlik areng“ eraldatud vahendite arvel.

Projekti kogusumma on 7,2 mln eurot.

Projekti eesmärgiks on olemasoleva linnuse baasil välja arendada tänapäevase muuseumi, konverentsikeskuse ja avalike ürituste läbiviimise koht, mis on hästi seotud Narva linnaga, suudab olla Eesti riigi ja ELi esindusobjektiks ning rõhutab maksimaalselt ajaloolist pärandit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

5 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?