Statistika: 2019 II kvartalis sai Eestis ehitusloa 1832 eluruumi

Tõnu ToomparkStatistikaameti andmetel väljastati 2019 II kvartalis Eestis 1832 eluruumi ehitamiseks. Aastataguse ajaga võrreldes suurenes ehitusloa saanud eluruumide arv 9%. Ehitusloa saanud eluruumide pindala oli 175 200 m². See näitaja ületab aastatagust 11% võrra.

2019 II kvartali kasvunumbrid ei peegelda turu liikumissuunda päris adekvaatselt. Ehituslubade väljastamise näitajad kõiguvad üsna palju üles-alla. Nii võib öelda, et kogu Eesti ehituslubade maht on viimase aasta-kahe jooksul olnud pigem stabiilne.

Harjumaal, kus käib peamine elamispindade arendamine, sai 2019 II kvartalis ehitusloa 1194 eluruumi. See on kogu Eesti ehituslubade mahust 65%. Harjumaa ehitusloa saanud eluruumide maht kasvas aastatagusega 9% ehk samapalju kui Eestis keskmisena.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

51 + = 57

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest