Statistika: 2020 III kvartalis alustati Tallinnas vähemate korterite ehitusega

Tõnu ToomparkStatistikaameti andmetel alustati 2020 III kvartalis Eestis 499 elamu ehk 1692 eluruumi ehitamisega. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes suurenes ehitusega alustamine eluruumide arvu osas 94 ja eluruumide arvu osas 58%.

Tallinnas kui suurimas kinnisvaraturu piirkonnas alustati 2020 III kvartalis 51 elamu, (sh 16 korterelamu) ehk 449 eluruumi (sh 405 korterelamu korteri) ehitamisega.

Tallinnas suurenes elamute ehitamisega alustamine elamute arvu baasil 82%. Ehitusega alustamine eluruumide arvu baasilt aga vähenes 25%.

Aastataguse ajaga võrreldes rohkem elamuid, aga vähem eluruume tähendab, et alustati enamate ühepereelamute ehitamisega ja vähemate korterelamute ehitamisega. Teisisõnu vähendasid ehitamisega alustamist pigem kinnisvaraarendajad ehk professionaalsed turuosalised.

Viimase põhjust ei pea kaugelt otsima. Loomulikult on professionaalse arendustegevuse aktiivsuse vähenemise taga koroonast tingitud teadmatus ja majanduse ebakindlus.

Lisaks väärib märkimist, et eluruumide ehitamisega alustamine on Tallinnas langusetrendis juba 2018. aastast. Väiksema alustatavate eluruumide arvu tagamaa on elamispindade turu pikk suure aktiivsuse periood ja sellest tulenenud mõningane küllastumine.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC