Statistika: 2020 III kvartalis ehitusloa saanud eluruumide arv suurenes aastatagusega võrreldes 33%

Tõnu Toompark2020 III kvartalis sai statistikaameti andmetel Eestis ehitusloa 630 elamut kokku 3338 eluruumiga. Ehitusloa saanud elamutest 91 olid korterelamud, kus asub 2666 korterit.

Aastataguse ajaga võrreldes ehk võrreldes ajaga, mil me koroonast midagi ei teadnud, suurenes ehitusloa saanud elamute arv 1% ja eluruumide arv 33%. Suur ehitusloa saanud eluruumide osa tuli ehitusloa saanud korterite arvelt.

Ehitusloa saanud elamutest asuvad Tallinnas 45, neist 20 on korterelamud. Tallinna ehituslubade maht oli 2020 III kvartalis 1192 eluruumi, millest 1161 asuvad planeeritavates korterelamutes. Tallinnas ehitusloa saanud eluruumide arv suurenes aastataguse ajaga võrreldes 11%.

Ehituslubade väljastamine ei ole muidugi sisuliselt äkiliselt saabunud koroona-kriisiga seotud. Täna väljastatakse ehituslubasid hoonetele ja eluruumidele, mille ehitusloa taotlemisega alustati juba aasta aega või enamgi tagasi.

Järgmine küsimus on, kas ehitusõigus jääb nüüd paremate aegade ootele või algab koheselt aktiivne ehitustegevus.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC