Statistika: 2021 II kvartalis alustati Tallinnas 83 elamu ehitamisega

Tõnu Toompark

2021 II kvartalis alustati Tallinnas statistikaameti andmetel 83 elamu ehitamisega. Tegemist on viimaste aastate ühe kõrgema näitajaga. Ehitusega alustatud eluruumides asub kokku 1468 eluruumi. Ehitusega alustatud eluruumide maht on teist kvartalit järjest ülikõrgel tasemel.

Kvartal varem alustati Tallinnas statistikaameti andmetel 67 elamu ja 1549 eluruumi ehitamisega. Perioodi 2017.-2020. kvartali keskmine eluruumide ehitamise maht on olnud 656 eluruumi.

Käesoleva aasta ehitusega alustamise kõrge mahu taga võib olla asjaolu, et arendajad on esitanud suuremate projektide ehitamisega alustamise teatiseid. Reaalsuses alustatakse ehitus väiksemas mahus, järgmiste etappide reaalse ehitamisega tehakse algust vastavalt varasemate etappide müügiedule. Ehk siis reaalne ehitamisega elustamine ei pruugi tulevikustatistikas enam kajastuda.

Siiski kinnitab ehitusega alustamise teatiste maht, et elamispindade defitsiit ja sellega kaasas käinud kiire hinnatõus saavad leevendust. Omaette teema on uute elamispindade ehitushind, mis siiski on jätkuvalt tegur, mis surub müügihindu üles.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC