Statistika: 85% valminud eluruumidest asuvad Harju ja Tartu maakonnas

Tõnu Toompark

2022 III kvartalis sai Eestis statistikaameti andmetel kasutusloa 1521 eluruumi, ehitust alustati 1851 eluruumi puhul ja kasutusloa sai 1632 eluruumi.

Korterelamutes asuvad ehitusloa saanud eluruumidest 802 eluruumi, ehitust alustatis 1209 korterelamus asuva eluruumi puhul. Valmis ehk kasutusloa sai 998 kortereelamus asuvat eluruumi. Ülejäänud ehitusloa saanud, ehitusse läinud või kasutusloa saanud eluruumid asuvad üksik-, kaksik- või ridaelamutes.

Enamik ehitusloa saanud, ehitusse läinud või kasutusloa saanud eluruumidest asuvad Tallinnas, Harjumaal ja Tartumaal.

Kasutusloa saanud elamutest 57% asub Tallinnas-Harjumaal ja 19% Tartu maakonnas. Seega jääb ülejäänud Eesti maakondadele alles 24% valminud eluruumidest.

Kasutusloa saanud eluruumide arvust 56% asub Tallinnas-Harjumaal ja 29% Tartu maakonnas. Valminud eluruumidest ainult 15% asub teistes maakondades.

Harju ja Tartu maakonnas on valminud eluruumide taga suures osas professionaalsete arendajate arendatavad korterelamute projektid. Muudes maakondades on eluruumide ehitamise taga peamiselt inimesed, kes arendavad ühepereelamuid iseenda tarbeks.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

12.12.2023 Eluruumi üürilepingu sõlmimine ja lõpetamine