Statistika: Eesti suurlinnade korterite hinnad kasvavad

Tõnu ToomparkMaa-ameti andmetel tehti 2017 I kvartalis Eestis kokku 5417 korteritehingut. Aastataguse ajaga võrreldes suurenes korteritehingute arv 19%. Seda võib pidada väga tugevaks kasvuks.

Pole vast üllatus, et Eesti kinnisvaratehingute arvust suur osa tehakse Tallinnas. Tallinna korteritehingute arv oli 2017 I kvartalis 2450 ehk aastatagusest samuti 19% enam.

Tallinna kõrval oli ka Tartu ja Pärnu korteriturul näha märgatavat hüpet. Tartus tehti käesoleva aasta esimese kolme kuuga 17 ja Pärnus 18% rohkem ostu-müügitehinguid. Nii sõlmiti sel perioodil Tartus kokku 380 ja Pärnus 203 korterilepingut.

Tähelepanu väärib, et nii Tallinnas kui Tartus on aasta esimese kvartali tehingute arv viimase viie aasta lõikes kõrgeimal tasemel. See paneb tõsiselt mõtlema, kas tehingute arv sellisel tasemel on jätkusuutlik ja mis saab edasi.

Pole ime, et tehingute kõrges arvus peegelduv märgatab eluasemenõudlus kergitab hindu. Peab mainima, et korterihindadele annavad oma hoo uued korterid. On ju uued korterid keskmisest kallimad ja suurenev uute korterite tehingute osakaal suurendab tehingute statistilist keskmist hinda.

Eesti korteritehingute keskmine hind oli 2017 I kvartalis 1153 €/m² ehk eelmisest aastast 11% enam. Sama palju ehk 11% kasvasid korteritehingute hinnad Tallinnas, kus need jõudsid tasemele 1728 €/m². Pärnu hinnad tõusid veelgi enam ehk koguni 17% ja tasemele 1092 €/m².

Tartu korteritehingute hind oli 2017 I kvartalis maa-ameti andmetel 1247 €/m², mis on kõigest 2% eelmisest aastast rohkem.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

36 − 34 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC