Statistika: eluasemelaenude käive ja jääk näitavad tugevat kasvu

Tõnu Toompark2018. a väljastasid Eesis tegutsevad pangad Eesti Panga andmetel eluasemelaenusid 1,3 miljardi euro väärtuses. Aasta varasemaga võrreldes suurenes laenukäive 8,7%. 2018 IV kvartalis oli laenukäive 363 miljonit eurot ehk aastatagusest 12,3% rohkem.

2018. a laenukäive on võrreldes 2013. aastaga lausa kahekordistunud. Laenukäibe kasvu taga on olnud kinnisvara mõõdukas kallinemine ja aktiivne uute korterite turg, kus kaasatavad laenusummad on suuremad.

Võib öelda, et kogu 2018. aastat vaadates ei mänginud laenumahu kasvu juures rolli elamispindade tehingute aktiivsus. Seda põhjusel, et tehingute arv jäi sisuliselt samale tasemele, kus see oli ka 2017. aastal.

Eluasemelaenude jääk ehk teenindamisel olevate laenude kogusumma suureneb endiselt tempokalt. 2018. aasta lõpuks oli eluasemelaenude jääk 7,6 miljardit eurot ehk 7% eelmise aasta lõpust enam.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 5 = 4

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!