Statistika: kerkinud korteritehingute hind peegeldab muutunud tehingute struktuuri

Tõnu ToomparkViimaste kuude korteritehingute arvu langus ei ole peegeldunud korteritehingute hindadesse. Eesti suuremate tõmbekeskuste Tallinna ja Tartu korteritehingute hinnad olid mais 2020 aastatagusest märkimisväärselt kõrgemal. Pärnu hinnad püsisid sisuliselt aastatagusel tasemel.

Oktoobris 2019 kerkis Tallinna korteritehingute keskmine ruutmeetrihind esmakordselt üle 2000 euro piiri. Mais 2020 oli hinnatase juba 2125 €/m².

Jätkuva silmapaistva hinnatõusu taga on jälle tehingute struktuur. Tehingute arvu vähenemine on mõjutanud eeskätt vanemate korterite asjaõiguslikke tehinguid. Alles on jäänud kallimad uute korterite tehingud.

Nii ei pea maikuistes kõrgemates kinnisvaratehingute hindades nägema mitte hinnatõusu jätkumist, vaid eelkõige muutunud tehingute struktuuri. Nii ei sobi kogu tehingute keskmine hind kinnisvara väärtuse muutuse analüüsimiseks.

<&p>

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 3 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!