Statistika: keskmine eluasemelaenu jääk on 42 500 eurot

Tõnu Toompark2019 I kvartali lõpu seisuga olid Eestis tegutsevad pangad Eesti Panga andmetel väljastanud 181 200 eluasemelaenu kogujäägiga 7,7 miljardit eurot. See teeb keskmiseks eluasemelaenu jäägiks 42 500 eurot.

Nii eluasemelaenude arv kui keskmine laenujääk on aasta-aastalt kasvanud. Tänavune laenude arvu näitaja on ligi 20 000 laenuvõrra suurem kui näiteks viis aastat tagasi. Selle näitaja üks tõlgendus võiks olla, et 20 000 perekonda on saanud oma eluasemetingimusi parandada.

Keskmine laenujääk oli viis aastat tagasi 36 800 eurot. Seega on viie aastaga keskmine laenujääk suurenenud alla 6000 euro võrra ehk 15%. Keskmise laenujäägi suurenemise taga on kasvanud kinnisvaratehingute hinnad, mh aktiivne uusarendus, kus on kõrgem hinnatase. Aga ka inimeste laenuvõimekuse paranemine, mida on toetanud väga tugev keskmise palga suurenemine.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

29 − 25 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!