Statistika: keskmise palga ostujõud korteri ruutmeetrites kasvab

Tõnu ToomparkEesti keskmine netopalk oli statistikaameti andmetel 2017 III kvartalis 968 eurot. Aastaga suurenes palganäitaja 7,3%. Eesti keskmine korteritehingu hind oli maa-ameti andmetel 2017 III kvartalis 1153 €/m² aastase kasvuga 6,0%.

Nii võime öelda, et korteriostja suhteline ostujõud kasvab, sest palgad kerkivad kinnisvarahindadest kiiremini.

Tallinna keskmine netopalk oli samal ajal 1096 € ja pealinna korteritehingu keskmine hind 1741 €/m². Aastane Tallinna keskmine palgatõus oli Eesti keskmisest aeglasem – see oli 6,6%. Keskmine korteritehingu ruutmeetrihind kasvas aastaga aga ainult 4,3%.

Nii saab tallinlane keskmise palga eest 0,63 m² keskmise hinnaga Tallinna korterit. Keskmise palga suhteline ostujõud Tallinnas on viimased 4 aastat püsinud enam-vähem samas suuruses ja olnud vahemikus 0,6…0,67 ruutmeetrit.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika