Statistika: korterite hinnatõus on peatunud

Tõnu Toompark

Tallinna korteriturul tehti septembris maa-ameti andmetel 703 tehingut. Tehingute keskmine hind oli 2936 €/m².

Tallinna korteritehingute arv jäi septembris aastatagusest 932 tehingust 25% võrra alla. Suure langusenumbri juures tuleb arvestada, et aasta tagasi käis Tallinna korteriturul osturalli, st tehingute arv ehk võrdlusbaas oli väga kõrge.

Kõrvutades tänavu septembrikuist tehingute arvu ajaloolise keskmisega tuleks tehingute arvu 703 pidada keskmiseks või keskmisest pisut madalamaks.

Korteritehingute hind 2936 €/m² on aastatagusest hinnast 20% ülevalpool. Võrreldes varasemate kuudega on korteritehingute aastane hinnakasvumäär järjest vähenenud. Hinnatõusu vähenemise põhjus on asjaolu, et korterite hinnad on juba viiendat kuud kõikumas kitsas 2900-3000 €/m² vahemikus. Teisisõnu on jooksev hinnatõus juba neli kuud tagasi peatunud.

Tallinna korteritehingute arv ja keskmine hind

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal