Statistika: Korterite pakkumishind Eestis langeb, Tallinnas püsib

Tõnu Toompark

2023. a mais oli kinnisvaraportaalis KV.EE müügipakkumisel 10 375 korterit. Seda on pisut vähem kui kaks korda mulluse aasta algusest rohkem. Eesti korteripakkumiste eest küsiti keskmiselt hinda 2608 €/m² ehk perioodil 08.2022-03.2023 püsinud 2800-eurosest hinnatasemest ligikaudu 200 eurot vähem.

Korterite pakkumishindade vähenemise põhjus on suurenev pakkumine. Mais oli kogu Eesti peale kortereid müügis 21% rohkem kui jaanuaris. Siiski on korterite müügipakkumiste arv oluliselt allpool ajaloolisest keskmisest. Nii võib öelda, et surve hindadele on olemas, kuid surve ei ole kriitiline.

Eesti keskmisega võrreldes on pilt Tallinnas lausa roosiline. Korteripakkumiste hind portaalis KV.EE liigub horisontaalselt 3500 €/m² lähedal ja languseteed näha ei ole. Tallinnas on korteripakkumiste arv stabiilselt 5000 kuulutuse lähedal. See tähendab, et Tallinnas ekstra survet hindade langetamiseks ei ole.

Hinnalangetamise töö teeb ära inflatsioon ja palgakasv. Nüüd juba üle aasta paigal püsinud korterite müügipakkumiste hind on palga suhtes mullusest märksa soodsam, sest keskmine palk on kasvanud. See siiski ei tähenda, et korterihindadel peaks kasvama hakkama. Enne tuleb selge hinnapõhi ära teha. Korterite pakkumishindade püsimine Tallinnas on üks kaudne vihje, et tehinguhindade põhi ei pruugi enam kaugel olla.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2023 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine