Statistika: korteritehingute arv lõi 10 aasta rekordi

Tõnu ToomparkMaa-ameti andmetel tehti 2020. a novembris Eestis 2226 ja Tallinnas 992 korteritehingut. Mõlema piirkonna puhul on tegemist viimase 10 aasta rekordilise tehingute arvuga. Eelmise aasta novembriga võrreldes kerkis tehingute arv tugeva 10%.

Korteritehingute keskmine hind oli Eesti puhul 1486 ja Tallinnas 2120 €/m². Eesti korteritehingute aastane hinnatõus oli 7%, Tallinnas 2,5%.

Korteritehingute kõrge arvu taga on aktiivne nõudlus. Ostjaid ei ole turult peletanud ei majanduslangus, kerkinud töötute arv, aeglustunud keskmise palga kerkimine ega hirm koroona järgmiste lainete ees.

Üksjagu võib korteriostjate seas näha üüriinvestoreid. Üüriinvestorite motivatsioon on peita raha kardetava inflatsiooni eest. Nii soetatakse kortereid investeeringuks nii Tallinna kesklinna kui äärelinna.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

31.01.2023 Üürikoolitus