Statistika: korteritehingute ruutmeetrihind ja kogumaksumus kasvavad mõõdukal määral

Tõnu ToomparkMaa-ameti andmetele põhinedes oli 2019 I Kvartali Eesti keskmine korteritehingu hind 1285 €/m² ja tehingu kogumaksumus 76 300 eurot. Aastataguse ajaga võrreldes kasvas keskmine korteri ruutmeetrihind 3,1% ja tehingu kogumaksumus 3,9% võrra.

Tallinna korteritehingu ruutmeetrihind ületas Eesti keskmist poole võrra. Tallinna korteritehinguid tehti 2019 I kvartalis hinnaga 1896 €/m². Tallinna tehingute aastane hinnatõus oli Eesti keskmisest kõrgemal – see oli 3,9%.

Pealinna korteritehingu keskmine maksumus oli samuti Eesti keskmisest oluliselt ülevalpool. Tallinna keskmine korteritehingu kogumaksumus oli 109 600 eurot. Aastatagusest ajast on see 4,0% rohkem.

Korteritehingute hinna ja kogumaksumuse tõusu taust on jätkuvalt aktiivne korteriturg ja seda isegi vaatamata mõningale korrektuurile tehingute arvus. Korteriostjate keskmine palk on kasvanud, tööhõive püsib kõrgel, pangad annavad üsna meelsalt laene välja. Nii on ostujõud tugev ja keskmise palga kasvust allapoole jääv kinnisvara kallinemine on see, mis ei tohiks korteriostjatel üle jõu käia.

Keskmine korteritehingu maksumus, € Keskmine korteritehingu hind, €/m²

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC