Statistika: Tallinna korterite pakkumishind lõi rekordi

Tõnu Toompark

Tallinnas pakuti 2023. a juuni kuus müügiks 4680 korterit. Korterite müügipakkumiste arv on kinnisvaraportaalis KV.EE vaikselt allapoole liikumas. Korterite keskmine pakkumishind oli 3549 €/m².

Korterite pakkumiste arv on vaikselt allapoole minemas, mis vähendab konkurentsisurvet kinnisvaramüüjate vahel. Siiski on pakkumiste arv enam-vähem viimase viie aasta keskmisel tasemel. Seega ei saa öelda, et korterite müügipakkumisi vähe oleks.

Korterite pakkumishind 3549 €/m² on keskmise pakkumishinna rekord. Viimane hinnarekord oli 08.2022 pakkumiste keskmine hind 3505 €/m², millele järgnes õrn pakkumishindade langus.

Rekordi purustanud keskmine pakkumishind on märk, et kinnisvaramüüjad on optimistlikud ja üksteise vastu hinnasõtta astuda ei plaanita. See siiski ei tähenda, et ostu-müügiläbirääkimiste käigus ei oleks kinnisvaramüüjaid nõus ostjatele mõningaid personaalseid järeleandmisi tegema.

Tallinna korterite müügipakkumiste arv ja keskmine hind

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika