Statistika: Tallinna korteritehingute arv ja hinnad jätkavad tõusu

Tõnu ToomparkTallinna kortertehingute arv oli 2017 II kvartalis -ameti andmetel 2293. Aastaga suurenes tehingute arv tagasihoidliku 1,4% võrra.

Tehingute sisusse süüvides näeme, et väga stabiilsena püsib tehingute arv  korteritega, mille esmakasutusaasta jääb 2010. aastast varasemaks. Turu kasv suureneb peaasjalikult uute korterite arvelt ja korterite arvelt, millel esmakasutusaasta puudub. Viimaste näol on valdavalt tegemist uute eluruumidega, millele arendaja ei ole veel jõudnud kasutusluba hankida.

Korterite hinnad kerkivad üsna stabiilselt. Tallinna 2017 II kvartali korteritehingute keskmine oli 1678 €/m². Aastaga on tehingute keskmine hind kasvanud 6,3%.

Hinnatõusu juures tasub aga tähelepanu pöörata just uute korterite proportsiooni suurenemisele. See kergitab keskmist tehingute hinda rohkem, kui kasvab kinnisvara väärtus. Vaadates hindade muutust korterite esmakasutusaasta alusel võime öelda, et korterite väärtus kerkib aasta baasil 3-6%. Seda võib suure palgatõusu tingimustes pidada pigem mõõdukaks kinnisvara kallinemiseks.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC