Statistika: Tallinna korteriturul jääb tehinguid vähemaks, aga keskmine hind kasvab

Tõnu Toompark2020 III kvartalis tehti Tallinnas maa-ameti andmetel 2141 korteritehingut. Tehingute keskmine hind oli 2077 €/m². Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga vähenes tehingute arv 12% ja tehingute hind kerkis 5,8%.

Korteritehingute arv Tallinna erinevates linnaosades käitus erinevalt. Näiteks Haaberstis ja Põhja-Tallinnas vähenes tehingute arv üle 30 protsendi, Lasnamäel 17%. Kesklinnas-Kristiines ja Mustamäel ületas tänavune tehingute arv mullust mõne protsendi võrra.

Pirital ja Nõmmel tehingute arv kasvas märkimisväärse protsendimäära võrra, kuid tehingute koguarv on neis kahes linnaosas väike ja seetõttu mitte väga oluline.

Erinevused tehingute arvu muutumise suunas viitavad uute korterite asjaõiguslepingute mahu muutmisele. Uute ja vanade korterite proportsioonide muutumisele viitab ka jätkuvalt kerkiv keskmine hind. Olukorras, kus majandus langeb, töötute arv kasvad ja palkasid endiasegse pideva kasvu asemel langetatakse ei tundu hinnatõusu prognoosimine liiga loogiline.

 

Korteritehingute arv (tk) ja keskmine hind (€/m²) ning nende aastased muutused (%) maakondades ja Tallinnas linnaositi Tallinna korteritehingute arv (tk) ja aastane muutus (%) Tallinna korteritehingute keskmine hind (€/m²) ja aastane muutus (%)

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

50 − 49 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.09.2021 Kinnisvara hindamise ABC