Statistika: väiksemate korterite tehingute osakaal on vaikselt suurenemas

Tõnu Toompark

2022 II kvartalis tehti maa-ameti andmetel Tallinnas 2753 korteritehingut. Aastataguse ajaga võrreldes jäi tehingute arv enam-vähem samale tasemele.

Korterite pindalast lähtuvalt tehti kõige rohkem ehk 836 tehingut korteritega pindalaga 41-54,99 m². Sellise pindalaga korterid on valdavalt kahetoalised korterid, kuid nende hulka võib sattuda ka nii ühe- kui kolmetoalisi.

Korteritehingute proportsioone vaadates saab välja tuua, et 2018.-2020. a suurenes tehingutes mõnevõrra suuremate ehk üle 70 m² pindalaga korterite osakaal. 

2020. a asus taas väiksemate korterite osakaal kasvama. Väikeste korterite osakaalu suurenemise tagamaa on olnud mh üüriinvesteeringute populaarsus. Üüriinvestorid eelistavad valdavalt väiksema pindala ja väiksema toalisusega kortereid.

Erineva pindalaga korterite hinnaliikumised on väga ühtlased. Nii ei saa öelda, et mingi suurusega korterite hinnad liiguvad teistega võrreldes väga erinevas tempos.

Tallinna korteritehingute arv korterit suuruste alusel

Tallinna korteritehingute osakaalud korteri suuruste alusel

Tallinna korteritehingute keskmine hind korterit suuruste alusel

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

11.-18.10.2023 Kinnisvara täiendkoolitus