Statistikaamet: Jaekaubandusettevõtete müügitulu kasv jätkus augustis

StatistikaametStatistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu augustis 667 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga suurenes müügitulu püsivhindades 4%.

Statistikaameti juhtivanalüütik Jaanika Tiigiste tõi välja, et kui kevadel said seoses eriolukorraga enim kannatada tööstuskaupade kaupluste ja mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulud, siis juunist augustini kasvas müük mõlemas stabiilselt. „Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta augustiga võrreldes 6% ja mootorikütuse jaemüügiga tegelevatel ettevõtetel 2%,“ täpsustas Tiigiste.

Tööstuskaupade kauplustest suurenes müügitulu võrreldes eelmise aasta augustiga enim ehk ligi viiendiku muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade, lillede, istikute ja muuga. Müügitulu kasvas 8% posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, 3% nii kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil) kui ka apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes. Samuti kasvas müügitulu 3% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes. Müügitulu vähenes aga 4% tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning 2% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajades).

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes 2%.

Juuliga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu augustis 2%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi aga müük eelmise kuuga võrreldes samale tasemele.

Selle aasta esimese kaheksa kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2%.

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!