Statistikaamet: Jaekaubandusettevõtete müügitulu kasv jätkus ka jaanuaris

Eesti StatistikaStatistikaameti andmete kohaselt oli jaekaubandusettevõtete müügitulu jaanuaris 585 miljonit eurot. Võrreldes 2019. aasta jaanuariga suurenes müügitulu püsivhindades 3%.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta jaanuariga võrreldes 11% ja toidukaupade kaupluste müügitulu 5%. Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu vähenes aga 17%. Vähenemisele avaldas mõju eelmise aasta jaanuari väga kõrge võrdlusbaas ja mootorikütuse hinnatõusu kiirenemine.

Detsembriga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu jaanuaris 16%. Tegemist oli tavapärase langusega, mis järgneb jõulude ja aastavahetuse suurmüükidele. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal suurenes aga müük eelmise kuuga võrreldes 1%.

Statistika alus on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikaamet avaldas kuukokkuvõtte kolme tööpäevaga. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimuse alusel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

5 + 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!