Statistikaamet: Jaekaubandusettevõtete müügitulu stabiilne kasv jätkus ka oktoobris

Eesti StatistikaJaekaubandusettevõtete müügitulu oli oktoobris 640 miljonit eurot. Eelmise aasta sama kuuga võrreldes suurenes see püsivhindades 4%, teatab statistikaamet.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 4%. Kõige enam suurenes müügitulu tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus müüakse peamiselt arvuteid ja nende lisaseadmeid, raamatuid, sporditarbeid, mänge, mänguasju (mõlemas oli kasv 6%).

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes 5%, mootorikütuse jaemüügi ettevõtete müügitulu 3%.

Septembriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu 4%, sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal aga jäi samale tasemele. Jaanuarist oktoobrini 2019 suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta kümne kuuga võrreldes 5%.

Statistika alus on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikaamet avaldas kuu kokkuvõtte nelja tööpäevaga. Statistikatöö „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ avaliku huvi peamine esindaja on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, kelle tellimusel statistikaamet seda statistikatööd teeb.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 31 = 35

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!