Statistikaamet: Tööstustoodangu kasv kogus märtsis hoogu

Statistikaamet / Statistics EstoniaStatistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted märtsis püsivhindades 7,8% rohkem toodangut kui 2021. aasta samas kuus. Toodang suurenes kõigis kolmes sektoris: töötlevas tööstuses 6,6%, mäetööstuses 5,2% ning energeetikas 21,3%.

Statistikaameti analüütik Helle Bunderi sõnul kasvas toodangu maht enamikus töötleva tööstuse tegevusalades. Suurema osatähtsusega tööstusharudest kasvasid elektroonikaseadmete (5,9%), metalltoodete (11,8%) ja toiduainete (3,9%) tootmine ning puidu töötlemine (9,0%). Tööstustoodangu mahud vähenesid keemiatoodete (6,4%) ja põlevkiviõli (5,4%) toodangus.

Töötleva tööstuse toodangust 67,1% müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu ekspordiks jooksevhindades võrreldes 2021. aasta märtsiga 26,8% ja müük siseturule 35,9%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel kasvasid märtsi mahud võrreldes veebruariga tööstuses kokku 5,1% ning töötlevas tööstuses 2,5%.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes 2021. aasta märtsiga 88,7%, soojuse tootmine vähenes 7,5%.

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu hõlmab kolme valdkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.

Tööstustoodangu indeksi koostamiseks kogub ja analüüsib statistikaamet andmeid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC