Statistikaamet: Tootjahinnaindeks tõusis võrreldes eelmise aasta märtsiga 4,8%

StatistikaametTööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, langes 2021. aasta märtsis võrreldes veebruariga 0,2% ja tõusis võrreldes eelmise aasta märtsiga 4,8%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit eelmise aasta märtsiga võrreldes enim hinnatõus elektrienergia, elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises ning puidutöötlemises. „Samuti avaldas mõju hinnalangus mäetööstuses ning toiduainete ja elektriseadmete tootmises,“ täpsustas Šokman.

Veebruariga võrreldes mõjutas indeksit enam hinnalangus elektrienergia tootmises. Vastupidist mõju avaldas aga hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises.

Ekspordihinnaindeks suurenes märtsis võrreldes veebruariga 1,5%. Hinnad tõusid enim naftasaaduste, kemikaalide ja keemiatoodete ning paberi ja pabertoodete tootmises. Hinnad langesid elektrienergias, joogitootmises ning mäetööstuses. Võrreldes eelmise aasta märtsiga suurenes ekspordihinnaindeks 6,4%.

Impordihinnaindeks kasvas märtsis võrreldes eelmise kuuga 1,6%. Enim tõusid hinnad naftasaaduste, põllumajandussaaduste ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. Hinnalangus sai osaks elektrienergia, mäetööstuse ja elektriseadmete toodetele. Võrreldes 2020. aasta märtsiga suurenes impordihinnaindeks 3,4%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Vaata ka hindade valdkonnalehte.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

04.-12.10.2022 Kinnisvara täiendkoolitus