Statistikaameti tulevane büroohoone sai nurgakivi

Täna, 28. septembril sai Tallinnas Tatari tänaval nurgakivi Statistikaameti uus büroohoone. Järgmisel sügisel saab amet 6-korruseliseshoones oma kasutusse kaasaegsed ja efektiivse pinnakasutusega tööruumid.

„Meie jaoks on suur asi, et saame kaasaegsesse majja. See annab töötajatele uut indu järjest kasvavas andmete maailmas tegutsemiseks,“ ütles Statistikaameti peadirektor Priit Potisepp. „Uus hoone on arvestab meie vajadustega, ruumikava soodustab inimeste koostööd ja hoone sisekliima saab vana majaga olema hoopis midagi muud. Need asjad mõjuvad tööviljakusele hästi,“ lisas ta.

„Statistikaametile uue büroohoone rajamine on meie meeskonnale väärikas väljakutse ning samas hea võimalus rakendada värskeid kogemusi, mille omandasime Eesti suurima büroohoone, Tammsaare Ärikeskuse arendamisel,“ sõnas Kaamos Kinnisvara AS tegevjuht Priit Uustulnd. “Meil on heameel alanud koostöö üle sedavõrd maineka ja usaldusväärse partneriga,“ lisas Uustulnd. Tatari 51 asuvas Statistikaameti uues majas on kokku enam kui 4800 ruutmeetrit netopinda.

Maja sümboolse nurgakivi asetasid paika Statistikaameti peadirektor Priit Potisepp, Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) juhatuse liige Elari Udam ja Kaamos Kinnisvara AS-i tegevjuht Priit Uustulnd.

Hoone on projekteerinud Nord Projekt AS ja valmis ehitab Kaamos Ehitus OÜ.

RKAS, Statistikaamet ja Kaamos Groupi kuuluv Vindor Holding OÜ sõlmisid käesoleva aasta jaanuaris lepingud, mille tulemusena kolib Statistikaamet Tallinnas Tatari 51 rajatavasse büroohoonesse 2013. aastal sügisel .

RKASi poolt möödunud aasta juulis Statistikaametile üüripinna leidmiseks korraldatud avalikule konkursile esitatud kahekümne kahest pakkumusest vastas tingimustele üheksa. Parima pakkumise tegi konsortsium Kaamos Kinnisvara OÜ, Vindor Holding OÜ ja Kaamos Ehitus OÜ. Üürilepingu kestvus on kümme aastat.

Statistikaamet tegutseb täna Tallinnas ligi pool sajandit vanas hoones, mille töötingimused ei rahulda enam ameti vajadusi.


Vasakalutl – RKASi juhatuse liige Elari Udam, ja Kaamos Kinnisvara AS-i tegevjuht Priit Uustulnd ja Statistikaameti peadirektor Priit PotiseppVasakalutl – RKASi juhatuse liige Elari Udam, ja Kaamos Kinnisvara AS-i tegevjuht Priit Uustulnd ja Statistikaameti peadirektor Priit Potisepp

Rrohkem pilte: http://goo.gl/4nA38

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC