Supilinna teemaplaneering jõuab avalikule väljapanekule

10. oktoobril võttis linnavolikogu vastu ja suunas avalikule väljapanekule teemaplaneeringu “Supilinna miljööväärtusega hoonestusala kaitse- ja kasutamistingimuste ning linnaosa maa- ja veealade üldiste kasutamis- ja ehitustingimuste täpsustamine ning täiendamine”.

“Supilinna kui ühe omanäolisema säilitamine ning edasine kujundamine on ruumilise planeerimise seisukohalt oluline väljakutse. Kõnealuse teemaplaneeringuga seatavad tingimused on edaspidi aluseks erinevatele Supilinnas toimuvatele arengutele ning mõjutavad otseselt nii kohalikke elanikke kui arendamishuvilisi maaomanikke.” ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm. “Loodan, et planeeringu avalikustamise tulemusena tekib aktiivne ja konstruktiivne arutelu, mis võimaldab erinevaid huvisid arvestava lahenduseni jõuda.”

Planeeringuala pindala on ligi 50 hektarit ja see paikneb Emajõe, Kartuli, Oa, Marja, Herne, Meloni, Kauna, Tähtvere ja Kroonuaia tänava vahelisel alal. Teemaplaneeringu koostamise eesmärk on tagada kaitse- ja kasutamistingimustega Supilinna miljööväärtusliku hoonestusala ja seda kujundavate ehitiste, krundistruktuuri, maastikuelementide ja miljöö eripära ning avanevate kaug- ja sisevaadete säilimine.

Muuhulgas tehakse planeeringus ettepanek nelja eelmisest sajandivahetusest pärineva puumaja võtmiseks riikliku kaitse alla: Herne 34, Herne 52, Kartuli 3 ja Meloni 26. Samuti soovitatakse võtta looduskaitse alla Tähtvere 11 kasvav tammepuu.

Avalik väljapanek toimub 4. novembrist 16. detsembrini 2013 linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna fuajees, aadressil 3.

Avalikud arutelud toimuvad 2. detsembril 2013 kell 15.00 ja 27. jaanuaril 2014 kell 15.00 linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna nõupidamisruumis, aadressil 3.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 1 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest