Swedbank finantseerib IKEA kaupluse avamist

SwedbankSwedbank ja IKEA sõlmisid lepingu ettevõtte uue kontseptsioonipoe ehitustööde rahastamiseks ja teiste kaupluse avamisega kaasnevate kulude finantseerimiseks. IKEA avatakse Tallinna lähistel Kurna külas 2022. aasta sügisel.

Leping hõlmab lisaks 30 000 ruutmeetri suuruse kahekorruselise kauplusehoone, mis hakkab mahutama enam kui 8000 erinevat kodusisustuse toodet, ehituskuludele ka teisi kaupluse avamisega kaasnevaid investeeringuid.

IKEA Baltikumi tegevjuhi Johannes R. Jóhannessoni sõnul on uue poe avamisega kaasnevate investeeringute finantseerimine oluline samm uue poe avamiseks: „Oleme Eestis tegutsenud 2019. aasta augustist, kui Tallinnas avati kauba väljastuspunkt ja e-pood. Nüüd on käegakatsutav aeg, kui saame pakkuda meie klientidele Eestis veel mugavamat IKEA kogemust ja laiemat kaubavalikut uues täismahus kontseptsioonipoes.“

Swedbanki korporatiivpanganduse juhi Eero Treumanni sõnul on uue IKEA kaupluse avamise rahastamise puhul tegemist olulise projektiga, mida on rõõm toetada. „Suurima kohaliku pangana on meile väga tähtis, et suudaksime oma tegevusega edendada majandusaktiivsust. IKEAga on näide sellest kuidas ükski projekt ei ole meie jaoks liiga suur kui seda toetavad partnerite omavaheline usaldus ja sarnased väärtused.“

IKEA kaupluse avamisega luuakse Eestisse orienteeruvalt 300 uut töökohta. Ettevõte on juba alustanud tegevuse laiendamiseks Eestis vajalike inimeste värbamisega.

IKEA on päritolu rahvusvaheline kodusisustusettevõte, mille visiooniks on luua paljudele parem igapäevaelu. IKEA tootevalikus on rohkem kui 8000 erinevat taskukohast sisustamiseks vajalikku toodet ja lahendust. Eestis on ettevõte esindatud e-kaubanduse kaudu aadressil IKEA.ee ning Tallinnas asub ka tellimis- ja väljastuskeskus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC