Tallinn lahendab parkimiskitsikust elamukvartalites

Tallinna linnavalitsus lahendab koostöös korteriühistutega elamukvartalites parkimise probleemi, seades linnamaale korteriühistute kasuks isikliku kasutusõiguse.

„Praeguseks on seatud linnamaale parkimiskohtade rajamise eesmärgil isiklik kasutusõigus kokku 30 korteriühistu kasuks,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Eelmisel aastal ehitati kokku 1195 parkimiskohta, sellest projekti „Hoovid korda“ raames 732 parkimiskohta, kusjuures linn toetas korteriühistuid selle projekti raames kokku on 330 551 euroga.“

Tallinna linn pakub korteriühistutele võimalust seada linna omandis olevale maale korteriühistu kasuks isiklik kasutusõigus parkimisalade ehitamiseks. Kasutusõiguse seadmise eesmärgiks on korteriühistute parkimisprobleemide leevendamine läbi parkimiskohtade rajamise või parkimisala laiendamise. Oluline on seejuures ka linna territooriumi parendamine ja heakorrastamine viisil, mis toob kasu nii ühistule kui ka linnale üldisemalt, muutes linnaruumi praktilisemaks ja esteetilisemaks.

Tallinna Linnaplaneerimise Amet väljastas 2012. aastal projekteerimistingimused avalike parkimiskohtade ehitamiseks kokku 45-le maaüksusele.

Tallinna Linnavalitsus kiitis 4. aprillil 2012 heaks „Elamukvartalitesse lisaparkimiskohtade rajamise kava“, mille eesmärk on korterelamutega aladel lisaparkimiskohtade rajamiseks vajaliku tegevuse kavandamine ja selleks ülesannete andmine.

Allikas: Tallinn.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 56 = 62

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.10.2021 Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt