Tallinn valmistub Linnateatrile uusi hooneid ehitama

TallinnTallinna linn valmistub ehitama Tallinna Linnateatrile uusi hooneid ehk vanalinna IX kvartali väljaehitamiseks, millega lisandub publikule teatris ja suvelaval kokku 620 kohta.

„Loodame peagi algust teha Tallinna Linnateatri peamaja ehitustöödega. Kahtlemata on tegemist sajandi ehitusega ja homme on ehitustööde hanke pakkumiste tähtaeg,“ ütles Tallinna abilinnapea Eha Võrk. „Üks osa ehk hoone Linnateatri suurest arendusprojektist on juba avatud – nii valmis möödunud aasta sügisel Suur-Sõjamäel uus tootmiskompleks. Peamaja asub aga vanalinna toredas ajaloolises piirkonnas, niinimetatud IX kvartalis.“

Pakkumiste esitamise tähtaeg Tallinna Linnateatri IX kvartali ehitushankele on homme, 18. veebruaril.

„Teater saab täiesti uue 130 kohaga black box’i, Põrgulavale lisandub täiendavalt 190 istekohta ning suvelavale lisandub ligikaudu 300 täiendavat istekohta. Kokku koos suvelavaga lisandub teatrile 620 täiendavat kohta publiku jaoks,“ täpsustas Võrk. „Arenduse kogumaksumuseks on kavandatud 28,4 miljonit eurot ja uus teatrikompleks peaks valmima 2023. aastal.“

Tallinna Linnateatri arendusprojekti eesmärk on rajada uued teatrisaalid ja uuendada praegusi saale. Selleks rajatakse muinsuskaitse nõudeid arvestades aadressile Lai tänav 23 kaks uut hoonet ja rekonstrueeritakse teatri kõigist hoonetest ja kahest sisehoovist moodustuv kompleks Laial, Aida ja Laboratooriumi tänaval. Projektiga on kavas suurimas võimalikus mahus taastada olemasolevaid ajaloolisi hooneid ja võimaldada edaspidi suuremal hulgal inimestel neid näha. Linnateatri kvartali sisehoovi on plaanis rajada vabaõhulava, millel saaks jätkata suveetenduste traditsiooni.

Linnateatri rekonstrueerimiseks esitati arhitektuurivõistlusele 2018. aastal 13 osalemistaotlust ja ideekavandit. Konkursi võitis ideekavand pealkirjaga „Paviljon“, mille autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke, Märten Peterson ja Martin McLean arhitektuuribüroost Salto AB OÜ.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC