Tallinna Linnaplaneerimise amet: ehituslubade ja teatiste väljastamiskiirus on kolmekordistunud

TallinnTallinna Linnaplaneerimise amet väljastas tänavu teises kvartalis ligi kolm korda rohkem ehituslube ja –teatisi kui mullu samal perioodil.

Kui möödunud aasta teises kvartalis, aprillist juunini, väljastas amet 172 ehitusluba ja ehitusteatist, siis tänavu teises kvartalis andis Tallinna Linnaplaneerimise amet välja kokku 482 ehitusluba ja ehitusteatist.

Menetlusse võetud ehitusprojektide arv on jäänud suhteliselt sarnasele tasemele. Selle aasta teises kvartalis võeti ametis menetlusse 551 uut ehitusprojekti, möödunud aastal oli see arv 675.

Tallinna Linnaplaneerimise ameti juhataja Anu Hallik-Jürgensteini sõnul on ehituses juba mitmel aastal märgata elavnemist. Seda on põhjustanud Eesti majanduskasv, mis tänavu ületas juba 3% piiri. „Pea pooled Eestis valminud korterid asuvad Tallinnas. See tähendab, et Tallinna Linnaplaneerimise ameti töötajate töökoormus aina kasvab, aga üldise arengu mõttes on see üksnes positiivne tendents“, sõnas Hallik-Jürgenstein.

„Ehituslubade kiirema menetluse põhjuseks on ka mitme sammu koosmõju. Tallinnas hakkas aasta alguses kehtima uus ehitusprojektide menetluskord, millega kaasnesid töökorralduse muudatused,“ ütles Hallik-Jürgenstein, kelle sõnul on kiirem menetlusaeg endaga toonud loomulikult sellegi, et jõutakse rohkem ehituslube välja anda.

2016. aasta aprillis käivitus uus ehitisregister, kus algul ilmnes töid takistavaid vigu ja puudusi, pidurdades menetlusi. Praeguseks on aga register paremini tööle hakanud ja menetluste tempo tõusnud.

Oluline on ka taotlejate ja menetlejate parem koostöö, mis on viimasel ajal samuti tunduvalt paranenud. „Esimene faktor, mis kiirendab menetlust, on projekti kvaliteet, sest märkuste tegemine ja neile vastamine on ajakulukas. Teiseks oleme püüdnud selgemalt piiritleda projekteerija ning ameti vastutust,“ sõnas ameti juhataja.

Linnaplaneerimise amet soovitab kiirema menetluse huvides esitada ehitusprojektid, mis on kooskõlas kõigi nõuete ning lähtetingimustega nagu näiteks projekteerimistingimused ja planeeringud.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.04.2024 Üürikoolitus