Tallinna Linnaplaneerimise Amet võitis rahvusvahelise tunnustusauhinna

TallinnMaailma juhtiv geoinfosüsteemide (GIS) tarkvara tootja Environmental Systems Research Institute Inc (ESRI) annab välja auhinda SAG (Special Achievement in GIS Award), millega tunnustatakse erinevaid organisatsioone üle maailma, kes on geoinfosüsteemi tarkvara kasutuselevõtuga andnud olulise panuse nii organisatsiooni kui kogukonna arengusse. Käesoleval aastal on SAG tunnustuse pälvivate organisatsioonide hulka valitud ka Tallinna Linnaplaneerimise Amet.

Auhinda on välja antud alates 2004. aastast ning selle annab üle ESRI president Jack Dangermond iga-aastasel ülemaailmsel ESRI tarkvara kasutajate konverentsil San Diegos. Eestist on sarnase auhinna koju toonud aastal 2010 Maa-amet ja 2012 Statistikaamet.

Tallinna Linnaplaneerimise Amet on mitmeid aastaid tegelenud erinevate infosüsteemide loomise ja tarkavara arendustega, et tänases kiires infotehnoloogilistest arengutest tulvil maailmas muuta ka linnaplaneerimise protsess lihtsamaks, visuaalselt läbipaistvamaks ning arusaadavamaks. Moodsas maailmas käiakse linnaruumi avastamas läbi nutitelefoni või arvuti ning seetõttu on väga oluline, et linnaruumi puudutavate rakenduste tavakasutaja saab näha Tallinna linna erinevaid teid, ülekäiguradasid, jalg- ja kergliiklusteid ning parklaid või muud vajalikku infot läbi elektrooniliste süsteemide.

„Täna, mil käimas on Europarlamendi valimised, saab iga tallinlane vaadata valminud kaardirakendusest, mis on kõigile avalikult kättesaadav http://gis.tallinn.ee/valimised/, kus asub tema valimisjaoskond,“ tõi praktilise näite ameti juhataja Anu Hallik-Jürgenstein.

Hallik-Jürgensteini sõnul on Tallinna Linnaplaneerimise Ametis geoinformaatikaga tegeletud pea kümmekond aastat ning viimaste aastate tegevuseks on olnud linnasüsteemis kaarditeenuste ja -rakenduste kasutuselevõtt ametnike töövahendina.

„Tallinna Linnaplaneerimise Amet on olnud hea ESRI koostööpartner just seetõttu, et kiiresti on võetud kasutusele kõige värskemad ja innovaatilisemad uuendused, mis ESRI tehnoloogias on ilmunud. Selle tulemusel on neil väga kaasaegne geoinfosüsteem, mis sobib hästi muude IT-lahendustega ja toetab nii Linnaplaneerimise Ameti kui ka teiste Tallinna asutuste vajadusi trükikaartide, veebikaardi rakenduste ja teenuste loomisel ning ruumiandmete uuendamisel,“ kommenteerib ESRI tarkavara edasimüüja OÜ Alphagis juhatuse liige Aivo Vard.

Geoinformaatikaga, mis kujutab endast geograafilist asukohta omavate andmete kogumist, analüüsimist ja esitamist, tegeleb antud ametis geomaatika teenistus all olev geoinformaatika ja kartograafia osakond. „Meil on küll pisike, kuid väga tegus osakond,“ nendib osakonna juhataja Ave Kargaja. „Antud auhind on tegelikult mitmeaastase töö tulemus ning selline tunnustus paneb kindlasti meid märkama ning järjest enam hindama meie töö tähtsust terves linnasüsteemis.“

„Inimesed on tänapäeval juba harjunud visuaalselt digikaardil andmeid nägema ja seetõttu tähtsustab Linnaplaneerimise Amet järjest enam seda töövaldkonda. Nimelt on hetkel suurarenduses Tallinna planeeringute register, mille üks osa täiselektroonse ja kasutajasõbraliku menetlussüsteemi kõrval on planeeringute kaart,“ lisas Hallik-Jürgenstein.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 8 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!